Kanał Mazurski mógłby być perełką turystyczną wschodnich Mazur. Mógłby, gdybyśmy dokończyli to, co zaczęli Niemcy. Komuniści nie mieli do tego głowy. Za demokracji nie ma na to pieniędzy.
Zobacz klimaty z Wolfensteina: śluza Leśniewo
Przewodniki lokalne
Kanał miał połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie przez Łynę z Morzem Bałtyckim. Zaczyna się w Mamerkach...
Park Miniatur Warmii i Mazur...
Nie tylko szata zdobi człowieka. I nie tylko jeziora są atrakcjami turystycznymi naszego regionu. Na...
Grubodziób zwyczajny, grubodziób, pestkojad, grabołusk
Gatunek małego ptaka z rodziny łuszczaków, jedyny przedstawiciel monotypowego rodzaju Coccothraustes....
Lotnica zyska należy do motyli nocnych - ciem z rodziny pawicowatych. Zasiedla lasy liściaste i mieszane...
Czajka, czajka zwyczajna, czajka pospolita
Brak wyraźnego dymorfizmu płciowego. W szacie godowej przód głowy, szyi i wole czarne. Wierzch głowy...
Gnojka może mieć długość od 1,5cm do 1,9cm. Włoski na jej ciele są żółtoszare, a odwłok ma czarny z żółtymi...
Duży i drapieżny ptak wędrowny. Jest najcięższym spośród błotniaków, posiada długie skrzydła (ich rozpiętość...
copyright © 2013-2025 Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B
Galindia Sp. z o. o. jest członkiem IAB Polska
Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
dałem i zobaczyłem #767681 | 83.19.*.* 5 sie 2012 19:56
Przecież wiadomo, że sluzowa czeka na jakiś suwenir.
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
pokaż odpowiedzi (1)
wegorzewianin JP #685603 | 164.126.*.* 25 maj 2012 16:42
tawot jest i śluzowa jest, oczywiscie do milych Pań nie nalezy i aby wejsc na teren sluzy, to moze wpusci z wielką łaską!
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
xyzz #336234 | 88.156.*.* 30 lip 2011 21:45
Mapka mnie rozwaliła!!Gdzie Rzym,gdzie Krym!Gdzie Mazury,gdzie Pakistan!!!
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
xyzz #82823 | 88.156.*.* 22 paź 2010 10:30
Zgadza się!!Pozostałych pięć jest po rosyjskiej stronie(zdewastowane na etapie fundamentów).Na całym kanale miało być ich dziesięć.
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
cynik z Cynosarges #82822 | 83.3.*.* 22 paź 2010 10:29
Byłem, widziałem. Śluza robi niesamowite wrażenie. Tylko trochę trudno się do niej dostać. Jest ogrodzona siatką, a płot w najdogodniejszym do przejścia miejscu jest wysmarowany towotem. Czy śluzowy jest taki chętny do oprowadzania - tego nie wiem, natomiast nie ma tam nawet najmniejszej wzmianki o tym, że taka możliwość istnieje.
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
AdamO. #17121 | 87.205.*.* 4 cze 2010 23:12
Z Polskiej strony, na Kanale Mazurskim znajduje się 5 śluz, a nie 10.
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz