Zobacz w naszej bazie

Przewodniki lokalne

Zupa z pokrzywy, wiosna i spotkanie na uniwersytecie

2014-03-24 09:38:42 (ost. akt: 2014-03-23 18:17:52)
Spotkanie w kawiarni Biblioteki Głównej UWM

Spotkanie w kawiarni Biblioteki Głównej UWM

Autor zdjęcia: Zofia Wojciechowska

Co ma wspólnego mrągowska zupa z pokrzywy, uniwersytet i dziedzictwo przyrodnicze regionu? Tym co łączy to studenci Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy poznają tajniki roślin i eksperymentują kulinarnie.

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2014 r., grupa z Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedziła UWM w Olsztynie. Studenci olsztyńskiego uniwersytetu stale się zmieniają. A na wiedzę nigdy nie jest za późno. Do Olsztyna wybrała się kilkuosobowa grupa Mrągowskiego Klub Miłośników Roślin Hortiterapii i Florystyki z MUTW.

Najpierw mrągowscy studenci wysłuchali w sali Rady Wydziału Biologii i Biotechnologii krótkiego wykładu o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym regionu oraz o florystycznych zwiastunach wiosny. Później goście zwiedzili laboratoria Katedry Fizjologii Roślin, Biotechnologii i Genetyki i zapoznali się z badaniami tam prowadzonymi. Po krótkiej przerwie kawowej udali się do szklarni Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa (Katedra Ogrodnictwa). Podsumowanie edukacyjnej i florystycznej wycieczki odbyło się w kawiarni w Bibliotece Głównej UWM. Tam w dyskusji z dyrekcją Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym i Przyrodniczym panie z Mrągowa opowiadały o swoich działkowych ogrodach oraz o przepisach na zupę z pokrzyw. Jak tylko pokrzywa urośnie, jedziemy tym razem do Mrągowa, aby organoleptycznie i własnopodniebiennie sprawdzić jakie to zupy z pokrzywy potrafią wyczarować w Mrągowie.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StCzachorowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zobacz również