Drwęca to jedyna rzeka w Polsce, która od źródeł do ujścia jest rezerwatem przyrody. Czysta woda, leśne jeziora i malownicze przełomy. Kajakarze uznają Drwęcę za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce.
Trasa: Rychnowska Wola, most drogi nr 7. Koło hodowli pstrągów musimy przenieść kajak na odległość 300 metrów. Jezioro Ostrowin,wypływ Drwęcy, ujście rzeki Grabiczek. Ostróda, ujście Drwecy do jeziora Drwęckiego kolo zamku.
Trasa: Wylot Kanału Elbląskiego, wypływ Drwęcy z jeziora Drwęckiego, Samborowo, ujście Iławki, ujście Rudej, Bratian, ujście Welu.
Trasa: Topiele, ujście Brynicy, Tama Brodzka, ujście Skarlanki, Brodnica,
Trasa; ujście Rypienicy , Golub Dobrzyń,
Trasa: ujście Ruźca, Lubicz, Złotoria: ujście Drwęcy do Wisły
Płynąc Drwęca na pewno nie będziemy narzekać na monotonny krajobraz. Na trasie spływu zaskakuje również bogactwo świata zwierząt. Zobacz opis Drwęcy: kliknij tutaj.



Rodzaj rośliny z rodziny mydleńcowatych. Do rodzaju klonów należy około 100 gatunków zarówno drzewiastych...
Łoś – to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych. Wyróżnia się...
Większy niż gołąb, wielkością dorównuje wronie, choć jest od niej smuklejszy. Upierzenie na całym ciele...
Ma grubą, dochodzącą nawet do 2 m długości, rozgałęziającą się łodygę, która jest owłosiona.
Liście...
Goździk to bylina, jednoroczna lub dwuletnia. Posiada duże, grube korzenie. Osiąga wysokość od 20 do...
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez