Już za kilka dni w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie zacznie się wielkie sadzenie. W tym roku olsztyńscy leśnicy posadzą 21,5 mln drzew. W skali całego kraju będzie to ponad pół miliarda sadzonek!
Stosowanie samosiewu jest przykładem naśladowania i wykorzystywania zjawisk zachodzących w lasach naturalnych. Taki sposób postępowania w leśnictwie określa się jako półnaturalną hodowlę lasu.
I Ty posadź w tym roku drzewo.
Po sadzonki zapraszamy do szkółek leśnych prowadzonych przez olsztyńskich leśników.
Adam Pietrzak, rzecznik RDLP w Olsztynie
Nadleśnictwo Bartoszyce
89 7623783 fax: 89 7622275
bartoszyce@olsztyn.lasy.gov.pl
Połęcze 54
11-200 Bartoszyce
http://bartoszyce.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 89 7615019, kom. 692445679
23 672 4516; 23 672 34 28 fax: 23 672-59-49
ciechanow@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Płocka 21c
06-400 Ciechanów
http://ciechanow.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 23 672 45 16 w. 334, kom. 511 469 250
23 654 10 84, 23 654 19 86 fax: (023) 654 14 61
dwukoly@olsztyn.lasy.gov.pl
Dwukoły 2
13-240 Iłowo-Osada
http://dwukoly.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 23 654 34 95; kom. 606 971 412
89 761 19 30 fax: 89 761 19 31
gorowo@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Gen. Sikorskiego 30
11-220 Górowo Iławeckie
http://gorowo-ilaweckie.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 89 761-80-61, kom. 501 734 975
89 648 24 09 fax: 089 648 40 94
ilawa@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Królowej Jadwigi 30
14-200 Iława
http://ilawa.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 89 648 85 14, kom. 649 497 194
89 621 30 05 fax: 89 621 30 15
jedwabno@olsztyn.lasy.gov.pl
1 Maja nr 3
12-122 Jedwabno
http://jedwabno.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – kom. 600 292 889
89 519 11 61 fax: 89 519 11 11
jagielek@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Park 1
11-015 Olsztynek
http://jagielek.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 089 519 20 23, kom. 500 130 987
89 624-22-57 fax: (0-89) 624-86-86
korpele@olsztyn.lasy.gov.pl
Korpele 14
12-100 Szczytno
http://korpele.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. kom. 608 668 585
89 527 90 90 fax: 89 527 89 58
kudypy@olsztyn.lasy.gov.pl
Kudypy 4
11-036 Gietrzwałd
http://kudypy.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. kom. 510 992 615
23 696 15 12 fax: 23 696 31 61
lidzbark@olsztyn.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Lidzbark 1
13-230 Lidzbark
http://lidzbark.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. kom. 606-462-627
89 647 30 56 fax: 89 647 32 21
milomlyn@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Nadleśna 9
14-140 Miłomłyn
http://milomlyn.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 89-646-13-27; kom. 600-870-519
89 741 22 36 fax: 089 741 22 37
mragowo@olsztyn.lasy.gov.pl
Warszawska 49
11-700 Mrągowo
http://mragowo.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 89 755 07 75, kom. 883 346 367
29 772 14 13 fax: 29 772 14 21
myszyniec@olsztyn.lasy.gov.pl
Zawodzie 3
07-430 Myszyniec
http://myszyniec.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 29 772 17 74; kom. 606 355 235
29 751 83 76 fax: 29 751 89 80
parciaki@olsztyn.lasy.gov.pl
Budziska 1
06-323 Jednorożec
http://parciaki.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. 29 761 65 07; kom. 728 316 958
29 752 30 22 fax: 29 752 61 19
przasnysz@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Zawodzie 4
06-300 Przasnysz
http://przasnysz.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. kom. 694 462 129
89 622 50 82 fax: 89 622 50 83
spychowo@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Mazurska 3
12-150 Spychowo
http://spychowo.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. (89) 622 65 92; kom. 602-314-743
89 753 40 43 fax: 89 753 42 61
srokowo@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Leśna 1
11-420 Srokowo
http://srokowo.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. kom. 606 329 542
55 242 72 00 fax: 55 242 72 22
susz@olsztyn.lasy.gov.pl
ul. Piastowska 36 B
14-240 Susz
http://susz.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. kom. 606 829 236
89 616 13 20 fax: 89 616 34 72
wichrowo@olsztyn.lasy.gov.pl
Wichrowo 2
11-040 Dobre Miasto
http://wichrowo.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. (89) 616 00 06, kom. 606 243 510
89 621 80 31 fax: 89 621 81 05
wielbark@olsztyn.lasy.gov.pl
Czarnieckiego 19
12-160 Wielbark
http://wielbark.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. kom. 606 233 100
89 514 52 00 fax: 89 514 52 01
wipsowo@olsztyn.lasy.gov.pl
Wipsowo 51C
11-010 Barczewo
http://wipsowo.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. (89) 514 51 90, kom. 600 358 130
55 243 94 77 fax: 55 243 94 77
zaporowo@olsztyn.lasy.gov.pl
Piórkowo 8
14-526 Płoskinia
http://zaporowo.olsztyn.lasy.gov.pl/
Szkółka leśna – tel. (55) 243 9477 w. 111, kom. 606 771 826



Rząd owadów wodnych o przeobrażeniu zupełnym. Są stosunkowo niewielkich rozmiarów, od 2 mm do 4-5 cm....
Dość powszechnie bielik jest błędnie uważany za orła, podczas gdy faktycznie należy on do innej podrodziny...
Chrząszcz z rodziny ryjkowcowatych. Długość 8-13 mm, sylwetka krępa, barki kanciaste, czułki usytuowane...
Zwana też nawłocią późną. Należy do rodziny astrowatych. Jest gatunkiem inwazyjnym, co znaczy, że doskonale...
Obie płci ubarwione jednakowo. Smukła, niepozorna, delikatna sylwetka. Ogólnie upierzenie zielonkawoszare...
Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
sosenka #2212362 | 83.24.*.* 30 mar 2017 05:41
Wiosna! Wiosna! a drzewa padają jak zboże , tragedia Polskich lasów i następna głupota polaków , dlaczego my jesteśmy tacy ..... ?
!
odpowiedz na ten komentarz
Kolega janusza #2211627 | 31.0.*.* 29 mar 2017 08:24
Mam nadzieje ze w tym roku zrobicie to wlasnymi łapami bo za 6zl na godzine ktore zostaje robolom jak juz nadlesnicstwo swoje wezmie i kasa z puli przejdzie przez 2 rece to potem szukacie oszczednosci i podwykonawcy jakiegos janusza z busem zeby pojezdzil i pozbieral okolicznych bezrobotnych a potem po kilkunastu dniach w deszczu blocie zimnie macie 30 dni na zaplate januszowi i trzeba latac i prosic Pana zeby wyplacil nasze 48 zl dnowki wiec 3 slowa hwd!
!
odpowiedz na ten komentarz
zwykły człowiek #2207029 | 89.228.*.* 22 mar 2017 20:42
Nie mydlcie ludziom oczu tymi akcjami. Zarządzający Państwowymi Lasami, pozwalacie na rżnięcie lasów na potęgę, wszędzie to widać i ludzie którzy mają do czynienia z wyrębem to potwierdzają. Rozumiem żeby wycinać uprawy ale stare drzewa idą też pod piły Kiedyś za to odpowiecie, bo jesteście odpowiedzialni za właściwą gospodarkę lasami, a nie rabunkowę wycinki.
!
odpowiedz na ten komentarz
jabol #2205907 | 83.31.*.* 21 mar 2017 14:15
to jakaś DURNOTA ,przyjdzie szyszka i trzeba będzie wyciąć - ROBOTA GŁUPIEGO.......
!
odpowiedz na ten komentarz
Lili #2203557 | 83.31.*.* 17 mar 2017 13:55
Leśnicy posadzą a rządowa patola...wytnie :(..
Ocena komentarza: warty uwagi (4) !
odpowiedz na ten komentarz
star wars #2203047 | 78.88.*.* 16 mar 2017 16:43
Lasy jak uratować pytasz?Szyszkę posadzić trzeba.
Ocena komentarza: warty uwagi (11) !
odpowiedz na ten komentarz
pokaż odpowiedzi (3)
olsztynianka #2203020 | 89.228.*.* 16 mar 2017 15:45
PiSowska propaganda.Nie łudźcie się ciemniaki spod rydzykowego sztandaru ,nic wam już nie pomoże.Za tą rzeź drzew,ktora nastąpiła za waszego władztwa, wytniemy was przy najbliższych wyborach
Ocena komentarza: warty uwagi (5) !
odpowiedz na ten komentarz
pokaż odpowiedzi (3)
anka #2203018 | 91.231.*.* 16 mar 2017 15:36
Jak to, przecież w Polsce tylko wycina się drzewa, wszędzie o tym mówią... ;)
Ocena komentarza: warty uwagi (8) !
odpowiedz na ten komentarz
Szyszka będzie .... #2203017 | 88.156.*.* 16 mar 2017 15:36
miał co wycinać !
Ocena komentarza: warty uwagi (6) !
odpowiedz na ten komentarz
pokaż odpowiedzi (2)
Szyszko #2203012 | 213.73.*.* 16 mar 2017 15:20
o, drzewa :O !
!
odpowiedz na ten komentarz
agga #2202999 | 81.190.*.* 16 mar 2017 14:52
Jakie szkółki z krzewami blisko Olsztyna polecacie ?
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
Zdzisław z działek #2202976 | 89.228.*.* 16 mar 2017 14:12
te sztucznie sadzone lasy wyglądają jakby patyków w g.... nawsadzał - prędzej wyższe krzaki przypominają
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) !
odpowiedz na ten komentarz
pokaż odpowiedzi (1)
j. #2202970 | 83.6.*.* 16 mar 2017 14:05
Wystarczyło że Platforma Obywatelska rzuciła hasło aby ludzie zaczęli sadzić bo Szyszko i spółka tylko niszczyć potrafią!
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
zielony #2202964 | 213.184.*.* 16 mar 2017 14:02
Najpierw wycinają na potęgę pod wodzą tego pijaka i wałkarza Szyszki stare dorodne drzewa a teraz zapraszają ludzi do nowych nasadzeń. Normalnie pisowska "logika". Żenada.
Ocena komentarza: warty uwagi (6) !
odpowiedz na ten komentarz
Co za jełop to pisal? #2202931 | 178.235.*.* 16 mar 2017 13:07
w całym kraju będzie to aż pół miliona? A województwie warmiński mazurskim tylko 21,5 miliona? ;)
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) !
odpowiedz na ten komentarz
pokaż odpowiedzi (3)