Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Rezerwat przyrody Jeziorko koło Drozdowa

Rezerwat przyrody Jeziorko koło Drozdowa - o atrakcji

Kategoria
Ciekawe miejsca > Rezerwaty > Torfowiskowe
Miejscowość, gmina
Drozdowo, gmina Orzysz, Mazury
Adres
drozdowo gmina orzysz
Dane kontaktowe
Nadleśnictwo Giżycko: Gajewo, ul. Dworska 12, 11-500 Giżycko
tel. +48 87 429 98 65
fax +48 87 429 98 63
Strona www
www.gizycko.bialystok.lasy.gov.pl
Adres e-mail
gizycko@bialystok.lasy.gov.pl
Gmina
Orzysz
Rezerwat utworzony został na mocy Rozporządzenia Nr 333 Wojewody Warmińsko- Mazurskiego z dnia 12 grudnia 2000 roku. Rezerwat zlokalizowany jest na granicy leśnictw Jelenia Góra i Dąbrówka i obejmuje powierzchnię 9,93 ha. Występują w nim następujące ekosystemy: torfowiska niskie, torfowiska przejściowe i torfowiska wysokie. Ze względu na typ dominujących ekosystemów rezerwat ma charakter torfowiskowy. Występujące tu torfowiska były od początku XX wieku bardzo charakterystyczne dla terenów młodo glacjalnych, lecz w wyniku osuszania całego torfowiska uległo ono niekorzystnym przekształceniom.
Występujące tu zbiorowiska roślinności torfotwórczej podlegają ochronie zarówno w Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej na mocy Dyrektywy Siedliskowej.
Z uwagi na położenie rezerwatu w obrębie bagiennych lasów, nie jest szczególnie interesujący dla turystów. Natomiast ma duże znaczenie dla nauki.

Zdjęcie: http://www.gizycko.bialystok.lasy.gov.pl


Podobne atrakcje

Zobacz również