Jeziora (na literę Ś)

Pokaż jeziora na literę

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż dowolną

Nazwa Gmina Pow w ha
Długie (Siniec Wielki, Siniec Duży) Srokowo 30.60
Dźwierzuty (Szczepankowskie) Dźwierzuty 23.10
Guber (Salpik) Ryn 177.90
Jelonek Mały (Surzyckie, Liksajny, Żurki) Małdyty 15.90
Jęgławki (Stare Jęgławki) Srokowo 11.30
Kajmino (Stobojno Małe) Dobre Miasto 6.80
Karpiowe (Słupy) Jeziorany 7.80
Lampackie (Sorkwickie, Zabijak) Sorkwity 198.60
Lichtajny (Świetlin) Ostróda 46.40
Łodygowo (Staw Łodygowo, Staw Duży) Kisielice -
Nakroń (Sement Mały, Górczyńskie) Ostróda 20.90
Okrągłe (Siniec Mały) Srokowo 11.10
Pawlik (Swaderki Południowe) Olsztynek 13.50
Piecek (Sapieniec, Spiczaste) Pozezdrze 23.60
Podąbek (Sapuny) Barczewo 4.30
Podkówka (Siginek, Kopytko, Styginek) Olsztyn (miasto) 6.00
Poplusz Wielki (Swaderki) Olsztynek 12.70
Rdzawe (Stacze) Kowale Oleckie 10.00
Sajenek (Staw Sajenek) Augustów 35.80
Salęt (Salęt Wielki) Mrągowo 244.40
Salno (Salno Duże) Gruta 29.00
Sasek Mały (Szoby Małe, Szoby) Jedwabno 319.10
Sawinda Wielka (Sawinda Duża) Stare Juchy 224.80
Sedraneckie (Sedranki) Olecko 77.60
Serwent (Serwinty, Syrwinty) Purda 244.30
Siercze (Siersze) Kętrzyn 55.40
Sińczek (Sęczek, Zierczyk, Małe) Stare Juchy 5.60
Skarż Wielki (Skarż) Pozezdrze 50.30
Skolickie (Skolity) Świątki 38.90
Skomackie (Skomack Mały) Wydminy 22.60
Smolak (Smolak Duży) Ruciane-Nida 9.50
Smolonek (Smolanek) Olsztynek 4.40
Sołtmany (Soltmany) Kruklanki 180.00
Sołtysko (Sołtyskie) Mrągowo (miasto) 9.20
Starodworskie (Stary Dwór) Olsztyn (miasto) 7.00
Staw (Szlagowski Staw) Olsztynek 20.40
Stębój (Stembój) Nidzica 7.00
Stęgwica (Stęgwicz) Iława 39.70
Stobajno (Stobojno, Stobagien, Komin, Kominek) Dobre Miasto 13.30
Stromek (Strumyk) Biskupiec Reszelski 150.20
Strzelnickie (Strzelniki) Orzysz 22.30
Studzieniczne (Studzienniczne) Augustów 250.10
Sumowo (Sumowo Bakałarzewskie) Bakałarzewo 110.30
Sunowo (Sanowo) Ełk 176.30
Surwile (Staw Surwile) Węgorzewo 15.00
Szczuckie (Szczuka) Brodnica 24.50
Szelment Wielki (Szelment) Jeleniewo 356.10
Szewc (Szewczyk) Nidzica 2.00
Ślepak Wiżajny 11.30
Ślepe Ełk 3.80
Ślepe Kruklanki -
Ślepek Kowale Oleckie 2.00
Ślepieniec Stare Juchy 2.40
Ślepok Przerośl -
Śmierci (Martwe) Ruciane-Nida 1.00
Śniardwy Pisz 11340.40
Śpigiel (Śpigłowskie, Sąpilec) Reszel 10.00
Średnie Mrągowo 14.10
Średnie Jedwabno 28.30
Środkowe Rogóźno -
Świerszczeń (Wiersze) Giby -
Święcajty (Święte) Węgorzewo 869.40
Świętajno (Świętowo) Świętajno (pow. olecki) 80.20
Świętajno k. Mokin Barczewo 18.00
Świętajno Łąckie Świętajno (pow. szczycieński) 182.80
Świętajno Narckie (Narty) Jedwabno 213.20
Świętajno Naterskie Gietrzwałd 73.70
Święte Olsztynek 59.40
Święte Łasin 60.90
Trupel (Szwarcenowo) Kisielice 278.40
Tylickie Małe (Środkowe) Nowe Miasto Lubawskie 13.50
Wojciech (Staw Wojciechowski) Augustów 22.60

Na ryby? Sprawdź gdzie znajdziesz:

Naj... jeziora

Największe jeziora

  • 1. Śniardwy (Pisz)

    Śniardwy jest największym jeziorem w Polsce. Leży...

  • 2. Jeziorak (Iława)

    Piąte co do wielkości i najdłuższe jezioro Polski....

  • 3. Dargin (Pozezdrze)

    Środkowe, największe z jezior kompleksu Mamr. Wobec...

  • 4. Niegocin (Giżycko)

    Zbiornik o mało rozwiniętej linii brzegowej i bardzo...

  • 5. Mamry Północne (Węgorzewo)

    Jezioro o rozwiniętej linii brzegowej, z kilkoma wyspami,...

Najgłębsze jeziora

  1. Hańcza (Przerośl)
  2. Wuksniki (Miłakowo)
  3. Garbaś (Filipów)
  4. Ożewo (Suwałki)
  5. Białe Filipowskie (Filipów)

O najdłuższej linii brzegowej

  1. Jeziorak (Iława)
  2. Śniardwy (Pisz)
  3. Wigry (Suwałki)
  4. Nidzkie (Ruciane-Nida)
  5. Orzysz (Orzysz)

O największej powierzchni wysp

  1. Jeziorak (Iława)
  2. Kisajno (Giżycko)
  3. Orzysz (Orzysz)
  4. Wydmińskie (Wydminy)
  5. Mamry Północne (Węgorzewo)

Najpłytsze jeziora

  1. Mewa (Giżycko)
  2. Kacze (Pozezdrze)
  3. Dłużek (Mrągowo)
  4. Rominty (Węgorzewo)
  5. Druglinek (Ełk)

Zobacz także

Polecane szlaki wodne