Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Fotograficzny plener u źródeł Łyny

2014-04-08 13:05:08 (ost. akt: 2014-04-08 16:53:44)
Fotograficzny plener u źródeł Łyny

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

— Źródła Łyny to bardzo piękne, malownicze miejsce, dlatego warto tam pojechać z nami na plener — mówi Piotr Wyrzykowski ze Stowarzyszenia Fotograficznego Blur, współorganizator spotkania w Łynie.

— Do udziału w plenerze zapraszamy wszystkich chętnych. Jeżeli ktoś nie ma aparatu, wystarczy komórka. Nią też można zrobić dobre zdjęcie — zachęca Wyrzykowski.

Plener, którego współorganizatorem jest Łyńskie Centrum Rozwoju Ałna, odbędzie się w sobotę 12 kwietnia.
— Chętni powinni stawić się o godz. 16 w Łynie pod kościołem — tłumaczy Wyrzykowski. — Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i uda nam się zrobić ciekawe zdjęcia. Po fotografowaniu zapraszamy na ognisko z kiełbaskami. Postaramy się też zorganizować transport powrotny. Najlepsze zdjęcia z pleneru będą pokazane na wystawach w Nidzicy i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.
— Stowarzyszenie Ałna chce też zaprezentować najlepsze fotografie w miejscowościach znajdujących się nad Łyną — dodaje Piotr Wyrzykowski. — Ale to zależy od tego, jaki będzie materiał zdjęciowy.

Źródła Łyny znajdują się w okolicy wsi Łyna, na terenie rezerwatu przyrody Źródła Rzeki Łyny. Rzeka przepływa przez kilka jezior m.in. Łańskie. Wpada do Pregoły na terenie obwodu kaliningradzkiego. Łyna ma 264 km długości. Udział w plenerze jest bezpłatny. Chętni mogą zgłaszać się pod adresem e-mail wyrzykus@gmail.com, z dopiskiem „Plener u źródeł Łyny”.

MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zobacz również